Bayburt Bayburt Olalı Böyle Zulüm Görmedi :)

Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası (CSO) Bayburt’ta iki ayrı konser verdi. Şair Zihni Kültür Merkezi, gündüz öğrenciler akşam da vatandaşlar için düzenlenen konserde adeta ‘hınca hınç’ doldu.

Birçok kişi de konseri merdiven boşluklarında izledi. Akşam düzenlenen konseri Bayburt Valisi Kerem Al, Belediye Başkanı Bekir Çetin, Garnizon Komutan Vekili Jandarma Albay Bülent Çakar ile askeri ve mülki erkân da izledi. Konser öncesinde bir konuşma yapan Vali Kerem Al, Bayburt ile ilgili, ‘Bayburt Bayburt olalı böyle zulüm görmedi’ söylentisinin bulunduğunu hatırlatırken, “Esprinin ‘Bayburt Bayburt olalı böyle güzel konser görmedi’ye dönüşeceğini umuyorum.” şeklinde konuştu. CSO Genel Müzik Direktörü ve Şef Rengin Gökmen de Moskova’da geçtiğimiz günlerde ‘Türk Kültür Yılı’nın açılışı dolayısıyla bir konser verdiklerini dile getirdi. Bu konserin ardından Bayburt’a konuk olduklarını ifade eden Gökmen, Bayburt’ta verdikleri bu konserin kendileri için büyük önem taşıdığını belirtti. Gökmen, şunları söyledi: “Şuna inanın ki CSO için Bayburt kadar önemli bir şehir yok.”

Comments

comments

Fatih Kansoy

Bayburt sonra Bağcılar sonra Güngören daha sonra İstanbul Universitesi ardından Marmara Universitesi daha sonra ITU ve bakti bu is Turkiye de olmuyor yeni adres Londra Üniversitesi ve Warwick Üniversitesi tekrar biraz Bayburt/İstanbul ve hemen sonra Essex Üniversitesi ve halı hazırda Nottingham Üniversitesi. Özetle Bayburt-İstanbul-Londra-Coventry-Colchester-Nottingham