Marmara iktisat Ders Notları

23
153

Marmara üniversitesinde benim,arkadaşlarımın,hiç tanımadığımız insanların tuttuğu notlar,sorular,çalışma notları. Marmaralı kardeşlerime ithaf olunur :)) aklınıza takılan soru olursa sorabilirsiniz. başka notlar da var ama sanırım o dersler ikinci dönem.

2007-2008-vize-sorulari-ilk-donem

iktisadi-buyume-vize

iktisadi-dusunce-tarihi

iktisadi-entegrasyon-soru-cevap-vizefinal

uluslararasi-iktisat-vize-tamami

istikrar-politikalari-ve-ulke-ornekleri-final-notu-sorular-ve-cevaplar

borclar-hukuku para_sermaye

iktisat-politikasi-vize-final

muhasebe-vize-soru

iktisada-giris-notlari

iktisada-giris-notlari-2

asaf-savas-akat-makro-notlari

iktisat-politikasi-ders-notu

uluslararasi-iktisat

kuresel_politik_ekonomi-vize

mikro-iktisat-tanimlar

maliye-politikasi-sinav-sorulari

iktisat-tarihi

iktisat-sosyolojisi-vize

iktisat-sosyolojisi-ders-notu

isletme-bilimine-giris

envanter-final-sorulari-2009

envanter_bilanco 2007-2008ilk-vize-tum

ticaret-hukuku-soru-arsivi ticaret-hukuku-soru-arsivi1

ticaret-hukuku-soru-arsivi2

adi-sirketler-genel-bilgileri anonim-sirketi

hukuk-genel-ilkeler

hukuk-sirketler

komandit-sirketler-genel-bilgileri

limited-sirketi

kollektif-sirketler-genel-bilgileri

2008-2009 İktisat 2.Sınıf Güz Dönemi Final Soruları(yeni)


Comments

comments

PAYLAŞ
Önceki haberSiret ve Suret Farklılığı-Hal ile Kal Dili
Sonraki haberİnsan Bu Uzun (!) Ömründe Ne Yapmalı ?
Bayburt sonra Bağcılar sonra Güngören daha sonra İstanbul Universitesi ardından Marmara Universitesi daha sonra ITU ve bakti bu is Turkiye de olmuyor yeni adres Londra Üniversitesi ve Warwick Üniversitesi tekrar biraz Bayburt/İstanbul ve hemen sonra Essex Üniversitesi ve halı hazırda Nottingham Üniversitesi. Özetle Bayburt-İstanbul-Londra-Coventry-Colchester-Nottingham

23 YORUMLAR

 1. Merhaba Fatih Bey;
  Ben Afla okula dönen bir öğrenciyim..Maalsef o kadar uğraşmama rağmen iktisadi analiz notlarını bulamadım ..Ve 19 Ocak 2010 da sınavlar başlıyor..konu ile ilgili yardımcı olursanız çok sevinirim…

 2. merhaba serap hanım,

  iktisadi analiz dersinin notlarından ziyade kitap ve hocanın vermiş olduğu soru cevap fotokopileri daha etkili.

  vize sınavını john sloman`ın mikro iktisat kitabından final sınavını ise makro iktisat kitabından yapar.örneğin finalde kitap açık ve bir soruyu kitaptan bakabiliyorduk. derste çözdürdüğü sorular ve çözdürmeye vakit yetmeyen sorulardan oluşan fotokopiyi okulun yanındaki marmara copy`den adem abiden alabilirsiniz. muhtemelen arşivlerinde vardır. şayet yoksa başka arkadaşlara vs yönlendirebilirim. ama kesin vardır. beni söylerseniz yardımcı olurlar.ayrıca bence çıkmış eski soruları tekrar tekrar gözden geçirin.

 3. merhaba muhasebe site cok yararlı olmuş biz ikitisatcılar adına teşekkür ederim,cıkmış sorulara baktım ama final soruları yok muş muhasebe final benim için cok yaralı olurdu.

 4. 2 senedir faydalandıgım tüm sorular için çok tesekkur ederim:) ama bi maruzatım olacak:) miibf.com 2 gündür kilit açılmıyor.türk iktisat tarihinde daha önceden werdigi yanılmıyorsam 98 soru wardı.ben onları sınaw dönemi kaydederim diye almadım ama suan çalısmak istiyorum çok dersim war,sınıfta da henüz wermedi.eger elinde warsa buraya koyma ihtimalin war mı? 2 gündür sormadıgım insan kalmadı:))

 5. ekledim. ancak bunlar taaa benim zamanımda yani 2007 yılında benim tuttuğum notlardan çıkardığım sorulardı. hoca muhtemelen güncellemiştir. eğer bir değişiklik olduysa yeni eklenenleri buraya ekler misin ? belki senden sonra başka gizemler de faydalanır. selamlar.

 6. Kamu maliyesine dair çıkmış sorular?? Vizeye olmasa da finale bulma gibi ihtimalin varsa çok makbule geçer :/ Teşekkürler şimdiden

 7. :)) bulma ihtimalim var mı bilmiyorum ama arama ihtimalim yok gibi. Ciddi bir yoğunluk içerisindeyim. Ancak bence siz bu yıl ki soruları yazın, 3.sınıflar kendi sorularını, 4.sınıf kendi sorularını yazsın.Böylece herkes faydalanır ve kervan yürür ama kişi sadece kendi sorularını görüp sınava girdikten sonra unutuyorsa malesef tren durur. Başarılar.

 8. merhaba,kpssye hazırlanıyorum ve iktisat yapmak zorundayım.diğer kurum sınavları için de iktisatı oturtmam şart.dershane kaynaklarından çalışınca bir noktadan sonra tıkanıyorum ve çalışmak istemiyorum.özellikle formüller ve grafikler beni zorluyor.önerebileceğin bir yöntem var mı?bu sınavı kazanmak zorundayım :(((

 9. Merhaba Fatih Abi

  Ben lise son öğrencisiyim. Sınav bitti ve marmara üniversitesi İktasat Bölümü nü tercih edebiliyorum.Yalnız Aklımda bir bölüm yok hani şunu istiyorum tarzında.İktisat bölümünü tencih etmek istiyorum ama pek bilgim yok.Tavsiyelerinizi merakla bekliyorum.

 10. neden iktisat istiyorsun bence ilk önce buna karar ver sonra daha net bir şekilde üniversiteyi belirlersin.

  yani iktisat seçmedeki amacın kpss ise A kadro meslekler ise bence marmara maliyeyi seç (bu puan aralığında)

 11. ben bilgi yüklü falan değilim. ama işletme üzerine yazan bir kaç blog olarak şunları tavsiye edebilirim

  http://selimtuncer.blogspot.com/ selim tuncer

  http://www.pazarlamablogu.com/ pazarlama blog`u

  http://pazarola.blogspot.com/ pazar ola

  http://sethgodin.typepad.com/ pazarlamanın dahi adamı

  http://www.tompeters.com/ tom peters

  http://www.terazi.biz/ mustafa özel yönetiminde yapılandırma aşamasında bir e-dergi

  http://www.yucezerey.com/ thy,bisav ve şehir üniversitesiden yüce zerey

  http://melihtorlak.wordpress.com/ thy ve bisav’dan melih torlak arkadaşımın sitesi bu konuda sana çok daha iyi ve güncel bilgiler sunabilir.ayrıca bu konuda daha fazla bilgiyi o cevaplayabilir.

 12. geçen seneye kadar faydalanabılıyodm çok da mutluydum ama bu sene açılmıyo hıc bır not :( vize haftam cok uzgunum yapılcak bısey var mı? şimdiden tesekkr ederm

 13. Esra senden sonraki gençler için bir iki not eklemek istemez misin ? bak biz mezun olalı yıllar oldu bir not eklenmedi. nolcak sizden sonraki gençlerin hali ? heee ? :) öyle beleşe alıştınız :)

CEVAP VER